Veel culturele activiteiten

Camping Prads Haute-Bléone
Picknick in de bergenTranshumancePorte de Chapelle

Cultuur & Levenskunst in Haute-Bléone

Cascade De TuffMarche TypiqueThermes

Het dal leent zich tot sportactiviteiten maar biedt ook een brede waaier aan culturele activiteiten. Er zijn talrijke uitstapmogelijkheden:

  • Kunstberghutten van Andy Goldsworthy: twee ervan liggen in de buurt van het dal; ideaal voor een daguitstap om sport en cultuur te combineren (www.refugedart.fr).
  • VIAPAC: een internationale route (te voet of met de auto) van Digne naar Cuneo (Italië) waar je kunstwerken ziet van David Renaud, Joan Fontcuberta, Richard Nonas ... Voor meer informatie, klik op www.viapac.eu
  • Het dal van de Bès (download de circuit door het dal van de Bès).
  • Stichting Alexandra David-Neel: het huis van de bekende ontdekkingsreizigster en schrijfster werd omgebouwd tot een museum; het bezoek is een must voor fans van Alexandra D.N., Tibet, het boeddhisme e.d. Je kunt je bezoek afronden met een echte Indiase 'Chai' (Indiase thee met kruiden) in de tearoom Kalashanti, juist tegenover de ingang van de stichting waar je je trouwens ook kunt laten masseren.
  • 'Wandelmuseum' van het Géoparc de Haute Provence: een schaduwrijk park waar je lekker kunt picknicken, de waterval van tuf, het zicht vanuit het museum, de tuin met vlinders, tentoonstellingen, de Dalle aux ammonites – het is heerlijk om hier een dag door te brengen.
  • Musée Gassendi: het Musée Gassendi verenigt kunst en wetenschap. Zowel in het museum als in de streek van Digne komen kunst en wetenschap bij elkaar. Dankzij het nauwe verband tussen het museum en het Géoparc de Haute Provence is deze buitengewone omgeving doorspekt met moderne kunstwerken.
    Over een afstand van meer dan 200 km² ontdek je kunstwerken van beroemde artiesten waaronder Andy Goldsworthy, Hermann De Vries, Richard Nonas, Paul Armand Gette, Juan Fontcuberta, Stéphane Thidet ...
  • De thermen van Digne les Bains: een bad in natuurlijk warm water, een massage, een bubbelbad met etherische oliën, een sauna- of hamamkuur.

Bergcultuur in het dal

Fossiles
  • Bezoek aan de Ferme du Serre: bioboerderij die geitenkaas produceert en ter plaatse verkoopt. Je kunt de kaasmakerij bezoeken.
  • Bezoek aan een producent van biogroenten en jam van wilde vruchten; verkoop ter plaatse.
  • Bezoek aan het Atelier van de marmotten: mandenmakerij, houtsnijkunst.
  • Bezoek aan een kinderbijenhuis met de vereniging Ecosphère.
  • Initiatie in de geologie en atelier over fossielen.

LEUKE ACTIVITEIT VOOR FAMILIES

Het pastorale feest met barbecue en activiteiten met de herders, hun honden en schapen. Geniet van een lokaal, pastoraal feest in een prachtig berglandschap!

Het evenement vindt plaats tijdens het eerste weekend van augustus - Reserveer uw maaltijd op de gemeente (04 92 34 90 81).

Talrijke activiteiten in de streek – neem contact op voor meer informatie.